НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ КОНКУРСУ ЕСЕ З МЕДІАГРАМОТНОСТІ ВІД ГО «Детектор медіа» 2017 – 2018 РІК

31 січня 2018 року учень 10 –А класу нашої школи Діденко Данило був нагороджений дипломом як один із переможців конкурсу есе з медіаграмотності, який проводила ГО «Детектор медіа» завдяки підтримці посольства Чеської республіки в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.
Це був конкурс для молодих людей віком від 14 до 18 років. Учасникам потрібно було розповісти про проблеми, які вони бачать в медіа та запропонувати свої шляхи подолання труднощів.
Членами журі конкурсу ГО «Детектор медіа» були:
· Марина Дорош, редакторка сайту MediaSapiens (ГО «Детектор медіа»)
· Анна Новицька, медіапедагог, м. Миколаїв
· Наталія Степанчук, в.о. головного редактора журналу «Однокласник»
· Марія Семенченко, журналістка й кураторка конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець»
· Наталія Череповська, кандидат психологічних наук, лабораторія психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України
Експерти оцінювали роботи за п'ятьма критеріями:
· наскільки чітко в роботі сформульована проблема в медіа,
· чи запропоновано спосіб її вирішення,
· чи зрозуміло й логічно викладені думки,
· чи наявна власна точка зору й приклади з власного досвіду,

· користування медіа й чи використано інформацію з «МедіаДрайвера».

« МедіаДрайвер» - перший сучасний онлайн-посібник з медіаграмотності для підлітків. Цей інноваційний освітній проект має на меті навчити підлітків орієнтуватися у світі медіа та критично сприймати інформацію, яку вони отримують з різних джерел. Інтерактивний посібник складається з 16 мультимедійних тематичних розділів з елементами гейміфікації. Це такі розіли, як: «Що і як шукати в інтернеті», «Соціальні мережі», «Пропаганда й маніпуляції», «Фейки», «Сексуальність і гендер в медіа», «Плагіат та авторське право» тощо.
Всього на конкурс надійшло 143 роботи з усієї України. Серед учасників – 47 хлопців та 96 дівчат.

/Files/images/nagorodjennya_peremojtsya_konkursu_ese/1.png

Діденко Данило , учень 10-А класу, переможець конкурсу.

Географічний розподіл виглядає так:

/Files/images/nagorodjennya_peremojtsya_konkursu_ese/2.png

На церемонію нагородження переможців було запрошено Любимира Ференса,редактора та ведучого «Громадського радіо». Він говорив про необхідність критично мислити та завжди перевіряти інформацію і провів майстер-клас з правильного розуміння та сприйняття інформації.

/Files/images/nagorodjennya_peremojtsya_konkursu_ese/3.png

Любимир Ференс,редактор та ведучий «Громадського радіо».

Також на заході була Кароліна Ашіон, ведуча Прямого каналу,яка розповіла про своє професійне становлення та про особливості роботи на телебаченні.

/Files/images/nagorodjennya_peremojtsya_konkursu_ese/4.png

Кароліна Ашіон, ведуча Прямого каналу.

А ще учасники відвідали студію « Громадського телебачення», спілкувались із ведучою цього каналу.
На зустрічі було зазаначено, що важливою умовою створення якісних медіапродуктів є врахування думки молодого покоління, оскільки однією з головних проблем є брак хорошого контенту.
«Коли інформацїі й самих медіа навколо настільки багато, як нині, дуже важливо для кожного громадянина України критично її сприймати. Ми щасливі, що в нас підростає чудове молоде покоління, яке це вміє й яке вже ніхто не зможе обдурити»,–зауважила директор ГО «Детектор медіа» Галина Петренко.

/Files/images/nagorodjennya_peremojtsya_konkursu_ese/5.png

Директор ГО «Детектормедіа» Галина Петренко.